Ronde zachtroze en witte verticale kleurverloop achtergrond.
Cirkelvormige vervaging met een paarsachtige kleurverloop die naar het midden toe intenser wordt.
Nieuws
ANVA 4/5

34 klantwensen in de nieuwe ANVA 4/5 release

17
March
2026
Sander Jaworski is de Head of Product van ANVA 4/5. Dat betekent dat hij de software en release updates van binnen en buiten kent! In de nieuwste release van ANVA 4/5, release 55.P01, zijn er weer een groot aantal klantwensen gerealiseerd, bovenop andere verbeteringen en optimalisaties. Sander neemt je mee in de nieuwste release en een aantal van de gerealiseerde klantwensen.

Sander vertelt: ‘De eerste release van 2026 is inmiddels vrijgegeven. Ook deze versie zit weer vol met gerealiseerde klantwensen. We zijn erg blij met de ideeën van onze klanten en nog blijer als we deze kunnen vervullen. Daar blijven we ons voor ANVA 4/5 voor inzetten, totdat al onze klanten de overstap naar ANVA 6 hebben gemaakt.’

In de nieuwste release 55.P01 van maart zijn 34 van deze klantwensen gerealiseerd. Bijvoorbeeld op het gebied van Uniforme Inrichting Volmacht, batchverwerking en exports vanuit ANVA naar Excel. Sander neemt je mee de diepte in en licht er een paar uit.

UIV - Inzichtelijk maken verschillen productdefinities – ACAM

‘Onze klant ACAM vroeg of het mogelijk was inzicht te krijgen in de verschillen tussen productdefinities.’, begint Sander. ‘Vanaf deze release kun je na het ophalen van nieuwe content de verschillen zien tussen het aanwezige product en de nieuwe versie. Hierdoor kunnen volmachten beter inschatten hoeveel impact (en dus werk) de implementatie van een nieuw product heeft.’, vertelt Sander trots. Het gaat uiteindelijk om duidelijk overzicht, dus is het ook mogelijk om de verschillen naar Excel te exporteren.  

Sanctieplatform-ID meegeven aan e-ABS – SAA

De tweede klantwens die Sander wil uitlichten en toelichten, komt vanuit SAA. Sander vertelt: ‘De wens om na het uitvoeren van de UBO-check vanuit ANVA automatisch het sanctieplatform-ID mee te sturen naar e-ABS. Voorheen vereiste dit extra handelingen.’

Het resultaat van deze klantwensrealisatie? Dit bespaart de beursmakelaar dit tijd door handmatige acties weg te nemen, en verkleint het de kans op fouten.  

SIVI-schadeclassificatie ondersteund door ANVA 4/5

‘Deze wens komt niet van één klant, maar is een wens die kwam vanuit verschillende partijen binnen de verzekeringsbranche.', vertelt Sander.  

‘Vanuit de prioriteit op de NVGA-roadmap heeft ANVA de SIVI-schadeclassificatie ingebouwd in ANVA 4/5. Hierdoor is het mogelijk om een schadeclassificatie vast te leggen en/of te analyseren op verschillende niveaus.’

De klantwensen in praktijk

Benieuwd hoe deze verbeteringen eruit zien? Kijk dan de ANVA 4/5 Online Update terug. Alle bovengenoemde functionaliteiten worden daar gedemonstreerd!

Hoe werkt het klantwensenproces?

Misschien heb je zelf al eens een wens ingediend, of hoor je dit nu voor het eerst. Bij ANVA krijgt ieder idee de juiste aandacht. Via support.anva.nl kun je eenvoudig je wens indienen. Onze consultants beoordelen de aanvraag, kijken of de wens breder leeft en zorgen dat deze bij het juiste team terechtkomt. Zo weet je zeker dat jouw input bijdraagt aan de doorontwikkeling van ANVA 4/5. Het volledige proces lees je terug op support.anva.nl.

Is een wens te groot of te complex voor ANVA 4/5, maar wel waardevol? Dan krijgt het een plek in de roadmap van ANVA 6. Zo gaat geen enkel idee verloren!

Kijk de ANVA 4/5 Online Update terug

Neem samen met host Sander en zijn ANVA tafelgasten de highlights van de nieuwste ANVA 4/5 release door. In een half uur ben je helemaal bijgepraat.

Terugkijken: ANVA 4/5 Online Update
Meer weten?
Neem contact met ons op
Neem contact op met